Warning: Declaration of action_plugin_translation::register(&$controller) should be compatible with DokuWiki_Action_Plugin::register(Doku_Event_Handler $controller) in /nfsmnt/hosting2_2/9/c/9c6aa100-30d1-418c-9c63-ae3db83e323d/whian.net/sub/lezeckydennik/wiki/lib/plugins/translation/action.php on line 16
en:profile [Wiki Lezeckého denníka]

User Tools

Site Tools


en:profile

Vyhľadávanie lezcov

Poznáš to, niekedy potrebuješ nájsť spolulezca, inokedy iba kontakt niekoho, kto danú oblasť pozná a vie dať info.

Práve k tomuto účelu bolo vytvorené vyhľadávanie lezcov. Umožňuje vyhľadávať podľa mena (prezývky), miesta i priemernej lezeckej úrovne a zobraziť výsledky na mape i v zozname, ktorý je možné zoraďovať napríklad aj podľa počtu ciest, či úrovne. Výsledky na mape sa zobrazujú iba vrámci jednej krajiny a v prípade, že užívateľ vo svojich nastaveniach svoje miesto na mape označil.

Po kliknutí na meno užívateľa v zozname, či mape, sa dostaneš na lezcov Lezecký profil.


Lezecký profil

Každý užívateľ Lezeckého denníka má svoj lezecký profil. Je to stránka, na ktorej môžeš zobraziť stručné informácie o sebe, kontakt a hlavne zoznam ciest, ktoré preliezol (viď obrázok vpravo) vrátane jednoduchej štatistiky. Na svoj vlastný profil sa dostaneš najrýchlejšie tak, že po prihlásení klikneš v hornom menu na svoje meno (prezývku). URL adresu ktorú nájdeš v hornom adresovom riadku prehliadača môžeš zdielať - ak máš svoj profil verejne prístupný, zobrazí tvoj zoznam ciest.

Je len na tebe, či sa rozhodneš spraviť svoj profil verejne prístupný, alebo ho ponecháš nezverejnený. Rovnako môžeš rozhodnúť, ktoré cesty chceš aby sa na tvojom profile zobrazovali a ktoré nie.

Všetky tieto nastavenia môžeš upraviť po kliknutí na horné menu Nastavenia v časti Zdieľanie:

Kód pre tvoje stránky / blog

Ak chceš mať na svojich strákach alebo blogu svoj lezecký profil a ukázať tak návštevníkom svoje najnovšie prelezené cesty, stačí umiestniť na svoje stránky jednoduchý kód (pokiaľ to tvoje stránky či blog umožňujú). Kód pre svoje stránky získaš v menu Nastavenia v časti Nástroje pre stránky, pričom sú je možné získať jednoduchý IFRAME kód (pre väčšinu stránok blogerov), pričom je možné nastaviť si podľa potrieb jeho šírku a výšku. Pre lezcov-kockáčov je dostupný aj JSON výstup.

Tu je ukážka, ako môže vyzerať rámik s IFRAME kódom na tvojom blogu:

en/profile.txt · Last modified: 2013/04/04 10:18 (external edit)